06.08.2017

Derma Therapy

Oddziaływanie solanki na skórę

Korzystne działanie naszych kąpieli solankowych opiera się na zawartym w solach Salco naturalnym, unikalnym zestawie minerałów

Powrót do wszystkich artykułów

Korzystne działanie naszych kąpieli solankowych opiera się na zawartym w solach Salco naturalnym, unikalnym zestawie minerałów

Ciepła kąpiel powoduje rozszerzenie i oczyszczenie porów skóry oraz udrożnienie gruczołów potowych. Organizm, poprzez skórę, usuwa wraz z potem zbędne produkty przemiany materii. Tak przygotowane ciało gotowe jest do wchłaniania budujących jego strukturę minerałów, zawartych w przygotowanej solance.

Zalecamy, by skóra po kąpieli nie została spłukana. Pozostała w niej solanka może wtedy swobodnie wyschnąć, tworząc na skórze tzw. płaszcz solny.

Przedłuża on korzystne oddziaływanie zabiegu także po jego zakończeniu, utrzymując właściwe odżywienie, nawilżenie i napięcie skóry.

Właściwe nawilżenie skóry jest niezwykle ważnym czynnikiem pielęgnacyjnym, który:

  • zwiększa tolerancję skóry na szkodliwe oddziaływanie bodźców środowiskowych,
  • poprawia efektywność kuracji schorzeń skórnych,
  • zachowuje jej napięcie i odżywienie,
  • zapobiega przedwczesnemu starzeniu.

Poziom nawilżenia skóry jest warunkowany przez trzy czynniki. Są nimi: zdolność skóry do zatrzymania wody, równowaga pomiędzy swobodnym przenikaniem cząsteczek (dyfuzją) wody w naskórku a ich odparowaniem oraz na koniec zdolność przepływu przez warstwę rogową naskórka. Zakłócenie któregokolwiek procesu doprowadza do powstania suchości skóry.

Aby należycie chronić skórę przed odwodnieniem, przygotowaliśmy gamę produktów odpowiednią dla każdego z wpływających na nią czynników.

Wszystkie sole  SALCO posiadają zdolność pochłaniania wody. Powstający na skórze płaszcz solny, wiąże wodę na powierzchni naskórka, pozostawiając na dłużej uczucie nawilżenia. Minerały zawarte w soli odżywiają skórę i zabezpieczają skórę przed negatywnym wpływem środowiska.

Sole z dodatkiem olejków zapachowych zawierają w sobie związki, które zabezpieczają przed utratą wody tworząc na powierzchni naskórka nierozpuszczalną warstwę ochronną. Naturalne olejki roślinne zawierają związki aktywne i kwasy tłuszczowe, działające przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie i uelastyczniająco na naskórek.

Produkty z dodatkiem kolagenu posiadają jeszcze większe właściwości hydrofilowe ( zdolność do zatrzymania wody)  niż czysta sól. Zawarty w nich naturalny kolagen tworzy na skórze ochronny film.  Jest białkiem występującym w ludzkiej skórze. Działa nawilżająco, wpływa również na sprężystość i elastyczność skóry.

Nasze sole poddawaliśmy specjalistycznym badaniom dermatologicznym. Testy przeprowadzono na kilkudziesięciu ochotnikach w wieku od 19 do 55 roku życia.

Sól stosowano zgodnie z oznaczeniem na opakowaniu w okresie jednego miesiąca.

Po tym czasie od osób biorących udział w badaniu zebrano w formie ankiety, opisującej ich odczucia i spostrzeżenia.

Wszystkie osoby odczuły właściwości odświeżające, odprężające, usuwające zmęczenie. Zauważono również pobudzenie ukrwienia i polepszenie jędrności skóry.

Podkreślono przyjemne zapachy produktów.

Jak widzicie, warto korzystać z tej naturalnej terapii.

Szczególnie ważne jest to w okresach, w których narażamy naszą skórę na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych (np.  letnie kąpiele i ekspozycja słoneczna, wysiłek fizyczny związany z obfitym poceniem, stosowanie detergentów, zanieczyszczone powietrze). Terapię solankową warto także rozważyć w przypadku,  kiedy nie dostarczamy organizmowi potrzebnych do jego właściwego odżywienia mikroelementów.

Z naszymi solami zamieniasz zwykłą, codzienną kąpiel w wartościowy zabieg odżywczy i pielęgnacyjny.

Powrót do wszystkich artykułów

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco i śledzić najnowsze wiadomości, zapisz się do newslettera.

Kontakt

Marketing, imprezy, współpraca indywidualna:


Nowe produkty, marki własne, dokumentacja:

Zamówienia hurtowe:

Nowy klient, B2B:

Sklep internetowy:

Zakład Przeróbki Solanek Jodowo-Bromowych „SALCO” S.J.
32-744 Łapczyca 445

tel.: +48 14 612 75 19 (czynne od 8.00 do 15.00)

Projekt i realizacja: Challenge Studio

Pliki Cookies

Strona SALCO na której się znajdujesz korzysta z plików cookie.
Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.