17.05.2017

Salco Medical

Salco – tradycyjnie warzona sól bocheńska

Dzięki własnej kopalni i tradycyjnej warzelni dostarczamy prawdziwą sól bocheńską o niezwykłych właściwościach terapeutycznych.

Powrót do wszystkich artykułów

Dzięki własnej kopalni i tradycyjnej warzelni dostarczamy prawdziwą sól bocheńską o niezwykłych właściwościach terapeutycznych.

Salco to polska firma rodzinna. Siedziba mieści się w Łapczycy, miejscowości położonej pomiędzy dwoma solnymi miastami, Wieliczką i Bochnią. Posiadamy prawie 25 lat doświadczenia w tradycyjnym warzelnictwie solnym.

Historia bocheńskiej solanki

Już w XII wieku na naszym terenie wydobywano solanki. W małych polowych warzelniach pozyskiwano z nich drogocenną sól stosowaną głównie do konserwacji pożywienia.

Po odkryciu pokładów soli kamiennej w położonej nieopodal Bochni, odparowywanie słonych wód przestało być opłacalne. Dopiero na początku lat 70-tych przy bocheńskiej Kopalni Soli uruchomiono warzelnię, która do połowy lat 90-tych przerabiała otrzymywaną od nas solankę, produkując z niej Bocheńską Sól Leczniczą.

Warzelnia w Łapczycy

Od 1994 roku dysponujemy własną warzelnią przy kopalni w Łapczycy. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tradycyjnym warzelnictwie solnym. Bocheńska warzelnia dawno przestała istnieć, my zaś nieprzerwanie wytwarzamy wartościowe sole, powstałe na drodze tradycyjnego, panwiowego odparowania wydobywanych solanek. Mamy stały dostęp do nieskażonych złóż solanki mioceńskiej o niespotykanym stężeniu (17% NaCl) i unikalnym składzie pierwiastkowym (zawierają znaczne ilości jonów Ca, Mg, K, Mn, I, Br, Fe i wielu innych biopierwiastków).

Staranny proces warzenia

Krystalizacja soli następuje w otwartych panwiach i trwa 12 godzin. Przebieg procesu krystalizacji został zoptymalizowany tak, aby uzyskać sól o maksymalnej zawartości leczniczych pierwiastków. Mokra sól po wyjęciu z panwi leżakuje na stole ociekowym, po czym zostaje wymieszana i skierowana do konfekcjonowania. Kryształki naszej soli otoczone są warstwą ługów krystalizacyjnych, czyli maksymalnie zatężonej solanki zawierającej esencję biopierwiastków. Sól sprawia wrażenie wilgotnej – to właśnie dzięki tej wilgotności, spowodowanej obecnością ługów, posiada ona niepowtarzalną wartość terapeutyczną.

Salco Łapczyca proces produkcji

Efektem naszej pracy są m.in. linie produktów:

  • Salco Medical (dostęna w aptekach Bocheńska Lecznicza Sól Jodowo-Bromowa),
  • Salco Sport Therapy (dostępna na www.salcosklep.pl oraz w profesjonalnych sklepach sportowych),
  • Salco Derma Therapy.
Powrót do wszystkich artykułów

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco i śledzić najnowsze wiadomości, zapisz się do newslettera.

Kontakt

Marketing, imprezy, współpraca indywidualna:


Nowe produkty, marki własne, dokumentacja:

Zamówienia hurtowe:

Nowy klient, B2B:

Sklep internetowy:

Zakład Przeróbki Solanek Jodowo-Bromowych „SALCO” S.J.
32-744 Łapczyca 445

tel.: +48 14 612 75 19 (czynne od 8.00 do 15.00)

Projekt i realizacja: Challenge Studio

Pliki Cookies

Strona SALCO na której się znajdujesz korzysta z plików cookie.
Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.