17.05.2017

Salco Medical

Terapeutyczne działanie soli bocheńskiej

Nasza sól jest wykorzystywana w lecznictwie uzdrowiskowym, sportowej odnowie biologicznej czy rytuałach Wellness&SPA od początku lat 90-tych.

Powrót do wszystkich artykułów

Nasza sól jest wykorzystywana w lecznictwie uzdrowiskowym, sportowej odnowie biologicznej czy rytuałach Wellness&SPA od początku lat 90-tych.

Przygotowana z soli bocheńskiej solanka powoduje większe rozgrzanie organizmu niż zwykła kąpiel wodna. Zwiększenie temperatury na dużej powierzchni ciała, porównywalne do punktowego przykładania baniek medycznych, wywołuje natychmiastową reakcję pobudzonego do działania organizmu. Zobacz kiedy i przy jakich dolegliwościach odkryjesz terapeutyczne działanie soli bocheńskiej.

Utrata sił, osłabienie, obniżona odporność

Przyspieszenie krążenia, rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawa ukrwienia oraz pobudzenie procesów biochemicznych to efekty terapii solankowej. Regularne kąpiele dotleniają i odżywiają tkanki, likwidując ogniska zapalne oraz mikrourazy. Dodatkowo systematyczne zabiegi pozwalają organizmowi szybciej reagować na infekcje.

Utrata wewnętrznej równowagi

Rozpulchnienie i rozluźnienie zewnętrznej warstwy naskórka w połączeniu z wysoką temperaturą i przyspieszonym krążeniem (na podobieństwo sauny) nasila pracę gruczołów potowych. Dodając do tego zwiększone tempo przemiany materii, otrzymujemy gwarancję szybszego i skuteczniejszego wydalania przez skórę toksyn i zbędnych produktów ubocznych. Drogi oddechowe nawilżają się i oczyszczają, ułatwiając pełną, głęboką wentylację płuc.

Utrata ważnych dla funkcjonowania organizmu pierwiastków

Roztwór soli bocheńskiej posiada w swoim składzie kompleks minerałów analogicznych do występujących w naszym ciele. Kiedy stężenie solanki bocheńskiej przekroczy fizjologiczne 0,9% (min 1kg soli na 100 litrów wody) rozpoczyna się dodatkowy proces wymiany jonowej pozwalający na wnikanie w skórę zawartych w kąpieli cennych minerałów. Podczas kąpieli uzupełniamy niezbędne dla organizmu związki jodu, łatwo przyswajalne przy wdychaniu parującej solanki.

Utrata swobody ruchu, ból mięśni i stawów 

Odkładające się w porach skóry cząsteczki wysoko zmineralizowanej soli działają drażniąco na zlokalizowane w skórze zakończenia nerwów. Układ nerwowy „przyzwyczaja” się do tego stanu i jest mniej wrażliwy na ból. Bodziec występujący na powierzchni skóry przekazywany jest do głębszych tkanek i organów wewnętrznych naszego ciała. Dzięki temu odczuwana reakcja bólowa, wywołana rzeczywistymi sygnałami (np. od mięśni czy stawów) nie jest już tak silna.

Zobacz nasze produkty w sklepie Salco.

Powrót do wszystkich artykułów

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco i śledzić najnowsze wiadomości, zapisz się do newslettera.

Kontakt

Marketing, imprezy, współpraca indywidualna:


Nowe produkty, marki własne, dokumentacja:

Zamówienia hurtowe:

Nowy klient, B2B:

Sklep internetowy:

Zakład Przeróbki Solanek Jodowo-Bromowych „SALCO” S.J.
32-744 Łapczyca 445

tel.: +48 14 612 75 19 (czynne od 8.00 do 15.00)

Projekt i realizacja: Challenge Studio

Pliki Cookies

Strona SALCO na której się znajdujesz korzysta z plików cookie.
Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.