30.08.2017

Sport Therapy

Wyprawa na Mount Everest – pasja, determinacja, rozsądek

Od dłuższego czasu prowadzimy aktywny tryb życia na poziomie pasjonatów sportów, ale niekiedy obierając kierunek - góry, zdarza nam się wejść w rolę wyczynowców.

Powrót do wszystkich artykułów

Od dłuższego czasu prowadzimy aktywny tryb życia na poziomie pasjonatów sportów, ale niekiedy obierając kierunek - góry, zdarza nam się wejść w rolę wyczynowców.

I tak w tym roku wyruszyliśmy na najwyższy Szczyt Świata w Nepalu. Wyprawa trwała niemal 2 miesiące (kwiecień-maj 2017), jednak przygotowania do niej zajęły nam znacznie więcej czasu i pochłonęły niemniej energii.

Na pół roku przed wyjazdem zintensyfikowaliśmy treningi (ok. 4-6 razy w tyg.), nie zapominając o bardziej świadomym odżywianiu i regeneracji (kąpiele solankowe, rolowanie). Poza wspinaczką i wypadami w góry, sporo trenowaliśmy w hipoksji (w warunkach tlenowych zbliżonych do tych w górach wysokich), biegaliśmy treningowo w różnych zawodach biegowych, które stanowiły dodatkową motywację. Był też basen, sauna i 1-3 razy w tyg. kąpiele regeneracyjne.

Czasami mocno walczyliśmy z czasem aby to wszystko zmieścić w kalendarzu. Obserwując naszą formę w Himalajach – gdzie przez dłuższy czas przebywaliśmy na wysokości powyżej 5000m, to wszystko miało dość duże przełożenie i podobny schemat treningowy zastosowalibyśmy w przyszłości. W końcu, 21 maja br. udało nam się osiągnąć Wierzchołek Południowy Mount Everest, a następie wysokość 8 800 m n.p.m. Tam, z powodu braku tlenu będącego zaniedbaniem firmy organizującej logistykę wyprawy, musieliśmy naszą przygodę zakończyć. Tak jak w całym okresie przygotowawczym, zdrowie pozostawało naszym głównym  priorytetem, zwyciężył rozsądek.

Tą wyprawę poprzedzały inne górskie destynacje i podobne działania treningowo regeneracyjne. Teraz kiedy nie planujemy w najbliższym czasie tak ekstremalnych wypadów to nadal jesteśmy aktywni trenując to co mieliśmy w zwyczaju wcześniej. Zarówno po treningu biegowym, górskim czy po siłowni równie chętnie korzystamy z naturalnej solankowej regeneracji z oferty Salco. Dlatego też możemy ją z czystym sumieniem polecić innym.

Everteam 2017, Sylwia i Szczepan

Powrót do wszystkich artykułów

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco i śledzić najnowsze wiadomości, zapisz się do newslettera.

Kontakt

Marketing, imprezy, współpraca indywidualna:


Nowe produkty, marki własne, dokumentacja:

Zamówienia hurtowe:

Nowy klient, B2B:

Sklep internetowy:

Zakład Przeróbki Solanek Jodowo-Bromowych „SALCO” S.J.
32-744 Łapczyca 445

tel.: +48 14 612 75 19 (czynne od 8.00 do 15.00)

Projekt i realizacja: Challenge Studio

Pliki Cookies

Strona SALCO na której się znajdujesz korzysta z plików cookie.
Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.